Mjesec dobrote

Mjesec prosinac, mjesec je ljubavi i mira. Ove godine odlučili smo ga ispuniti dobrim djelima. Učenici 4.c i 6.b ˝bontonirali˝ su se na radionici sa članovima Saveza društva multiple skleroze iz Trnskog. Rezultat radionice je brošura BonToniraj se za MS o toj bolesti.

Učenici 4.c povodom svjetskoga dana invalida posjetili su prostorije Saveza društva multiple skleroze u Trnskom te saznali nešto više o njihovim poteškoćama i kako im mi zdravi možemo pomoći.

Duh dobrote osjetio je i Sveti Nikola koji je prošetao učionicama i razveselio nas  slatkišima.

Učenici 4.c razreda odrekli su se dijela svojih igračaka pa su u petak, 9.12., njima razveselili male štićenike Doma za (ne)zbrinutu djecu Majka Terezija od Djeteta Isusa. Uz igračkice, od vlastitog džeparca kupili su i zapakirali i vrećice sa slatkišima.

Za školski Božićni sajam veliki su odlučili pomoći malima. Učenici 4.c razreda odlučili su organizirati različite vesele igre zajedno sa učenicima 1.c razreda, a prihod od prodaje ulaznica namijenjen je učenici 1.c razreda za pomoć u zdravstvenim poteškoćama. Humanitarnoj akciji priključit će se i ostali učenici i roditelji  naše škole prodajom različitih rukotvorina, čaja, kolača, cedevite, igračaka, antikvarijatskih predmeta te sudjelovanjem u različitim igrama. Na Božićnom sajmu bit će i štand Zaklade Ana Rukavina, naše bivše učenice, za pomoć oboljelima od leukemije.

U širenju blagdanskog raspoloženja pomoći će i školarci OŠ Ksaver Šandor Đalski iz Donje Zeline sa mjuziklom Božićna bajka. Ulaznica se naplaćuje simboličnih 10 kuna, a zarađeni se novac donira potrebitim obiteljima naše škole.

I dalje nastavljamo sakupljati plastične čepove čijom prodajom će se kupiti skupi lijekovi za oboljele od limfoma i leukemije.

heart Srca su nam mala, ali puna dobrote i ljubavi. Otvorimo ih za druge. heart

objavio: Gordana Dobranić Ivana Matošević Kutil   datum: 14. 12. 2016.