Školske odore

TRNSKO 25, ZAGREB

Zagreb, 15. 2. 2016.

OBAVIJEST

Tim za kvalitetu Osnovne škole Trnsko je u srijedu 15. 2. 2017. godine razmatrao mišljenja Vijeća učenika, Vijeća roditelja i Učiteljskog vijeća po pitanju uvođenja školskih odora.

Prikupljeni su anketni upitnici u kojima su predstavnici učenika, učitelja i roditelja u velikoj većini protiv svakodnevnog korištenja školskih odora. Smatraju da se time neće postići izbjegavanje socijalnih razlika među djecom, niti će zaštititi djecu od svih oblika nasilja, diskriminacije, zlostavljanja ili zanemarivanja od strane vršnjaka. Roditelji i učitelji su nezadovoljni nedostatkom mnoštva informacija iz dostavljenog nam Dopisa.

Nadalje, roditelji i učenici su uočili trošne hodnike i učionice, nedostatak materijala za učenike u produženom boravku i smatraju da se sredstva trebaju usmjeriti na poboljšanje navedenih uvjeta koji su prioritetni.

Uvažavajući mišljenja učenika i roditelja, članovi Tima u većini prihvaćaju prijedlog da se odore koriste u prigodnim danima kako bi se poticala pripadnost školi u cjelini.

Za korištenje polo majice sa logom škole u prigodnim danima kao što su Dan škole, posjeti kinu, kazalištu, Školu u prirodi, izletima, terenskim nastavama, projektnim danima i sl. , izjasnilo se ZA 16/25 učenika, 14/25 roditelja i 16/46 učitelja.

Tim za kvalitetu  je donio odluku da se zauzme stav da je Osnovna škola Trnsko spremna dalje razgovarati oko izrade polo majica sa logom škole koje bi se prigodno nosile u školi ili izvan nje. Pohvalna činjenica je da će Grad Zagreb financirati njihovu izradu.

S poštovanjem,

Vaš Tim za kvalitetu.

Osnovna škola Trnsko

Trnsko 25

Poštovani roditelji,

Osnovna škola Trnsko će prema naputku Gradskog ureda za obrazovanje kulturu i sport zatražiti Vaše mišljenje vezano za nabavu školske odore za učenike. Za škole koji žele odore osigurala bi se sredstva iz Proračuna Grada Zagreba. U obzir će se uzeti mišljenja svih učenika, roditelja i učitelja. Predstavnici Vijeća roditelja i Vijeća učenika bit će pozvani na sastanak kako bi na svojim tijelima donijelo odluku. Učiteljsko vijeće će također donijeti svoju odluku. U konačnici će svi odgovori  biti analizirani i objedinjeni od strane Tima za kvalitetu Osnovne škole Trnsko. Konačnu odluku objavit ćemo na web stranici škole.

Anketna pitanja su:

JESTE LI  ZA UVOĐENJE ŠKOLSKE ODORE U VAŠOJ ŠKOLI?

DA                                           NE

ŠKOLSKA ODORA JE SAMO ZA:

A) UČENIKE PREDMETNE NASTAVE

B) UČENIKE RAZREDNE NASTAVE

C) SVE UČENIKE

ŠKOLSKU ODORU ČINILA BI:

A) MAJICA

B) KOŠULJA

C) NEŠTO DRUGO (MOLIMO NAVEDITE ŠTO)

ZA DIZAJNIRANJE ŠKOLSKE ODORE ŠKOLA TREBA TRAŽITI POMOĆ DIZAJNERA?

DA                   NE

Ravnatelj OŠ Trnsko

Josip Petrović, prof.

Priloženi dokumenti:
Odluka_za_odore_-_Tim_za_kvalitetu.pdf (445.86 KB)
Skolska_odora.pdf (672.99 KB)

objavio: Administrator   datum: 8. 2. 2017.