Microsoft Showcase- OŠ Trnsko

S ciljem poticanja implementacije i primjene modernih tehnologija u obrazovnom sustavu, tvrtka Microsoft Hrvatska organizirala je radni posjet učenika OŠ Mato Lovrak iz Petrinje i OŠ Galdovo iz Siska zagrebačkoj showcase školi OŠ Trnsko u kojem je sudjelovalo više od 60 učenika.

Kako OŠ Trnsko već drugu školsku godinu koristi mBot robote s ciljem jačanja vještina iz STEM područja kod učenika, održana je radionica robotike “mBot moj prvi roBot“. Učenici gostujućih škola su tako, uz pomoć robotičara škole Trnsko, sudjelovali u pisanju programa putem logičkih blokova, prebacivanju programa na programski jezik kojeg robot razumije te u kontroli robota kod izvršavanja postavljenog zadatka.

U sklopu radionice  “Smart matematika“ održan je sat matematike pomoću pametne ploče i tablet računala, a cilj takve nastave je podizanje obrazovanja učenika na višu razinu, te vizualizacija pojedinih nastavnih područja kako bi ih se učinilo zanimljivijima i manje apstraktnima za učenike. Radionicu o osnovama programiranja putem alata Scratch održala je Nika Tilić iz Udruge Programerko koja se bavi poticanjem razvoja informatičkih vještina kod djece školske dobi.

U prilozima možete pročitati Microsoftov izvještaj u potpunosti.

Našim učiteljicama, tehničkom osoblju, a posebno učenicima, veliko hvala na suradnji!

Priloženi dokumenti:
Microsoft_showcase_skola_Trnsko_23-2-2017.docx (44.46 KB)

objavio: Administrator   datum: 23. 2. 2017.