Dani zahvalnosti za plodove zemlje - DAN KRUHA

U četvrtak, 12. listopada, Osnovnom školom Trnsko širio se miris kruha. Povodom Dana kruha koji se obilježava 16. listopada učenici 4.a i 4.b razreda izložili su likovne radove na temu plodovi jeseni i kruh. Svi su učenici razredne nastave u predvorju škole priredili izložbu jesenskih plodova i pekarskih proizvoda. Učenici 1.a, 3.a. 4.a, 4.b i 4.c sudjelovali su na priredbi koju je osmislila učiteljica Štefica Šimičić. Pozornicu je uredila Likovna skupina sa profesoricom Marelom Kovačević Đukez. Kruh kojeg su ispekle naše kuharice blagoslovio je župnik župe Uznesenja sv. Križa Siget-Trnsko.

Učenici su u slast pojeli sve izložene pekarske proizvode.

Vjeroučitelji su i ove godine organizirali prikupljanje hrane za pučku kuhinju pri samostanu sv. Franje na Kaptolu.

objavio: Dorotea Buntak   datum: 16. 10. 2017.