Dan ružičastih majica 28.2.2018.

Dan ružičastih majica u svijetu se obilježava kao dan protiv vršnjačkog nasilja u školama. U Hrvatskoj se obilježava zadnju srijedu u veljači.

Pink Shirt Day je projekt nastao u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi u Kanadi. Dječak koji je bio žrtva nasilja, na prvi dan škole došao je u ružičastoj majici zbog podrške pri liječenju teško bolesne majke.  Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice od Ujedinjenih naroda.

U našoj školi Dan nenasilja u školama obilježava se već pet godina. Jučer su učenici nošenjem školskih odora dali podršku nenasilju u školi. Predstavnici razrednih odjela nosili su ružičaste majice ili oznaku dežurnih učenika. Tog dana učenici su preuzeli odgovornost za red po hodnicima škole za vrijeme odmora.

Vijeće učenika izabralo je za slogan tog projekta „Razgovor je rješenje!“ jer vjerujemo u nenasilno rješavanje sukoba. Kako je protekao Projekt vidite u slikama!

objavio: Ivana Matošević Kutil   datum: 6. 3. 2018.