Goranovo proljeće 2018.

Naš učenik Dario Panić iz 7. b razreda je osvojio 1. nagradu za zbir svojih pjesama na natječaju Goranovo proljeće u kategoriji osnovnih škola. U pratnji ravnatelja škole Josipa Petrovića i knjižničarke Svjetlane Devčić, Dario je sudjelovao na dodjeli priznanja i nagrada koja se održala u Lukovdolu, 21. ožujka 2018.

Čestitamo Dariju na postignutom  uspjehu i veselimo se i dalje njegovoj kreativnoj pisanoj riječi.

Uživajte i vi čitajući Darijevu poeziju.

Prenosimo mišljenje i obrazloženje žirija za osvojeno 1. mjesto.

Žiri u sastavu Miroslav Mićanović i Branko Čegec.

1. Dario Panić, 7. razred, OŠ Trnsko, Zagreb

Mentorica: Marina Fistonić, prof.

Pjesnik Dario Panić u mrklini svijeta i njegovoj sigurnoj prolaznosti mijenja, zamjenjuje, otkriva i traži: jesmo li u crnilu, jesmo li u mraku, ili što je s našim mačkama, odlukama i kontrastima: “Crno u crnilu./ Crno u mraku./ Mrkli mrak./ Crni dimnjačar stoji,/ za crni gumb se hvatam./ Crna mačka, crna kola, crni svijet.“ Pitanja je puno, ali i mogućih pjesničkih odgovora i sumnji, međutim, ono što mu daje na važnosti dolazi s druge strane: tamo gdje se priča, pjeva i skače – ima li ozbiljnijeg

zadatka i pustolovine za pjesnika i njegov jezik! Nagrada je ovo i pohvala upravo tom naporu da se suočimo s onim što nas prati iz područja nepoznatog i nepoznatih slutnji i jezika.

Čestitamo na pjesničkoj disciplini i neobuzdanoj mašti!

objavio: Marina Fistonić   datum: 22. 3. 2018.