Trnsko za Afriku

Učenici OŠ Trnsko su se aktivirali i odlučili pomoći Afričkim školama nakon gostovanja prof. geografije Dejana Nemčića. Profesor je predstavio svoj humanitarni rad, a nakon njegovog predavanja pokrenut je projekt u kojem smo sakupljali školski pribor za učenike u Africi. Pozvani smo i da se uključimo crtanjem zemljovida za afričke škole.

OŠ Trnsko bila je i jedna od 70 osnovnih škola Hrvatske koja je sakupljala 70 000 eura za školski autobus za učenike kenijske škole. Novac je sakupljen, autobus kupljen i nose se afričke narukvice prijateljstva.

Ove godine odlučili smo cijeli tjedan obilježiti Afrikom. Proučavali smo afričke običaje, jezik i umjetnost. Učenicima prvih i drugih razreda najviše je „zapela za oko“ kultura naroda Masai pa su stvarali likovne radove na temu njihove narodne nošnje i nakita.

Dan Afrike je 25. svibnja, ali to ne znači da ne trebamo i dalje nastaviti razmišljati o Africi, proučavati Afriku i pomagati Africi.

Posvetite i vi par minuta svog vremena Africi i pogledajte izložbu naših najmlađih u Kulturnom centru Travno.

heart

učiteljice Marija Danko, Gordana Dobranić i Ivana Matošević

i učenici 1.a, 1.d i 2.c razreda

objavio: Administrator   datum: 27. 5. 2018.