Sajam sporta u OŠ Trnsko

U ponedjeljak 10. rujna, organizirat ćemo Sajam sporta povodom Hrvatskog olimpijskog dana.

Hrvatski olimpijski dan je vezan za datum utemeljenja Hrvatskog Olimpijskog Odbora, 10. rujna.

Toga smo dana pozvani promicati važnost bavljenja sportskom aktivnošću, promovirati olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava  prijateljstva“.

Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

Tom prigodom ćemo u našoj školi organizirati Sajam sporta u ponedjeljak 10. rujna od 15.30 do 17.00 sati.

U predvorju škole bit će predstavljanje klubova s kojima škola surađuje.

Pozivamo vas da posjetite Sajam sporta i izaberete svoj omiljeni sport i klub.

Roditelje pozivamo da po dolasku u školu uđu u prostorije škole i posjete navedeni sajam.

Sajam će učenici poslijepodnevne smjene posjetiti u pratnji svojih učitelja tijekom 4. školskog sata.

Zagreb, 6. 9. 2018.

objavio: Josip Petrović   datum: 7. 9. 2018.