Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Učenici osmih razreda  (8.a, b, c razred) naše škole 27. i 28. rujna posjetili su Vukovar kao sudionici projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“. Dvodnevnu terensku nastavu učenici su započeli predavanjima „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“. Drugoga dana su posjetili memorijalne lokacije na širem području grada Vukovara: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Mjesto sjećanja-Vukovarska bolnica 1991., izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata i Masovnu grobnicu Ovčara. Posjet naših učenika Vukovaru završio je Školom mira i kvizom za učenike. Učenici su imali i nešto slobodnog vremena kojeg su proveli u šetnji gradom, kupajući se na bazenima i igrajući nogomet i stolni tenis te na brodu na Dunavu. Vjerujem da će im ta dva dana u Vukovaru ostati u lijepom sjećanju.

[slika većih dimenzija nalazi se na poveznici https://images2.imgbox.com/f4/7f/ex6enS0K_o.jpeg ]

objavio: Stipe Modrić   datum: 4. 10. 2018.