Zaštitimo prirodu, čuvajmo okoliš!

Ekološki odgoj i obrazovanje najpogodniji su za razvijanje ekološke svijesti učenika mlađe školske dobi jer donose promjenu u načinu razmišljanja, ponašanja i sustava vrijednosti. Razvoju ekološke osviještenosti učenika mlađe školske dobi doprinijela je naša pedagoginja pripravnica Ana Kapural, koja je pod mentorstvom pedagoginje škole Biljane Manin, s učenicima 1., 2. i 3. razred provela edukativne radionice o čistoći i zaštiti okoliša, ali i gospodarenju otpadom. Cilj radionica je upoznavanje djece s važnosti očuvanja prirode za buduće generacije, razvijanje svijesti da priroda ne poznaje otpad te da reciklažom racionalno trošimo energiju i prirodne resurse i time čuvamo našu planetu.  Ana je primijenila otvorene oblike poučavanja i učenja okrenutih ka učeniku pri čemu se ne prenosi samo znanje, već se naglasak stavlja na motiviranje, aktiviranje učenika na odgovorniji, svjesniji odnos prema svojoj prirodnoj i socijalnoj okolini.

objavio: Biljana Manin   datum: 27. 3. 2019.