U četvrtak, 24.travnja, naši učenici sedmih i osmih razreda u timu sa učenicima slovenske srednje škole natjecali su se u znanju njemačkog jezika i programiranju LEGO robota. Ekipa naše škole pozvana je na međunarodno natjecanje u slovenski grad Celje zahvaljujući prošlogodišnjoj pobjedi na istom natjecanju.
Jedno od pravila natjecanja je suradnja osnovne i srednje škole. Slovenska srednja škola s kojom su učenici naše škole surađivali birana je ždrijebom na licu mjesta. Svaka ekipa imala je 6 članova.
Našu školu predstavljali su učenici Petar Križanović, Matej Marijanović, Dominik Plančić, Marko Kelemen, Mihael Mičuda i Petar Ćorić.
Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je sportskog karaktera. Robotić (autobus) putovao je iz Zagreba preko Ljubljane do Berlina. Putem su mu predstavljene znamenitosti sva tri grada, a uz znamenitosti rukometaši i nogometaši sve tri zemlje kroz koje je prošao. Vrijeme radnje- 2050.g.
Učenici su u tri sata morali složiti stazu kojom se kretao robotić, a robotića isprogramirati da samostalno radi sve što su učenici zamislili. U isto vrijeme ostatak ekipe smišljao je tekst koji će pratiti sve što robotić radi. Na njemačkom, naravno. Tema nije bila poznata prije početka tako da su se naši dječaci pošteno naradili.
Nakon završetka projekta zabavili su se isprobavajući različite eksponate u Tehnoparku: plesali su sa robotom Barbarom, ispisivali na pisaču eure sa svojom slikom, isprobali vožnju u invalidskim kolicima, u simulaciji letjeli zmajem i sve ostalo što je park nudio.
Na proglašenju pobjednika u šoku su primili pehar za osvojeno prvo mjesto!! Sreći nije bilo kraja!
Prvo mjesto proslavili su sa svojim mentoricama i vozačem (domarom Damirom) sladoledom u Jagodici.
Ravnatelj ih je dočekao u svom uredu i čestitao im na velikom uspjehu.
Planiraju sudjelovanje i sljedeće školske godine. Matej i Petar nastavljaju svoj put u srednju školu, a naša ekipa je u potrazi za novim članovima 🙂
Dječaci su primjer kako se rad i upornost isplate.
Beharrlichkeit und Wissen führen zum Erfolg.
Učiteljice mentorice: Nikolina Reder i Ivana Matošević Kutil




