Školski kurikulum

Proces globalizacije i razvoj društva temeljena na znanju, stvaraju nove potrebe na razini cjelokupnog društvenog života, a samim time i na području odgoja i obrazovanja. Napušta se tradicionalni sustav odgoja i obrazovanja temeljen na nastavnim planovima i programima i uvodi kurikulumski pristup utemeljen na razvoju učeničkih kompetencija (kreativnost, inovativnost, informatička pismenost, rješavanje problema, timski rad…) kao cilja odgoja i obrazovanja.

Kurikulum ima naglasak na ciljevima, zadatcima i sadržajima koje treba operacionalizirati, realizirati i učiniti ih mjerljivima.

Pri izradi školskog kurikuluma naglasak je na posebnosti škole i sredine u kojoj škola djeluje. Kod planiranja školskog kurikuluma polazi se od interesa i potreba naših učenika.

Dugoročni plan i programa rada škole:

• rad u jednoj smjeni
  • specijalizirani kabineti za nastavu
  • održive kupine produženog boravka
  • briga o zdravlju kroz sportske i edukativne programe
  • uvođenje nastave informatike u sve razrede
  • njegovanje nacionalne baštine i zavičajnog govora
  • rad s nadarenim učenicima

Kratkoročni plan i program rada škole za školsku godinu 2023./2024.

• učenici će biti uključeni u skupine dodatne nastave iz hrvatskog jezika, glazbene kulture, engleskog jezika, matematike, biologije, kemije, fizike, povijesti, geografije, prve pomoći, informatike i vjeronauka
  • u školi imamo izbornu nastavu iz katoličkog i islamskog vjeronauka, njemačkog jezika i informatike
  • učenici mogu polaziti različite skupine izvannastavnih aktivnosti iz jezično-umjetničkog, tehničkog, sportskog i humanističkog područja
  • učenici mogu sudjelovati u radu izvanškolskih aktivnosti koje se odvijaju u prostorima škole: Glazbena škola Blagoja Berse, Škola stranih jezika Nova Varšavska, Plesnim punktovima Zagreb, Algebrinoj Digitalnoj akademiji, Robokaciji, izviđačima, sportskim aktivnostima