Jezične stipendije u Njemačkoj

Jedna od velikih prednosti PASCH škola je činjenica da svake godine dobivamo mogućnost slanja jednog ili dvoje učenika na trotjedne jezične stipendije u organizaciji Goethe instituta. Tinejdžeri od 14 do 18 godina iz PASCH škola iz cijeloga svijeta dolaze svako ljeto na jezične tečajeve u jedan od 10 kampova u Njemačkoj. Smješteni su u internatima ili kampusima potpuno prilagođenima za njihov boravak pod stalnom paskom voditelja. Svaki dan imaju u jutarnjim satima 6 sati nastave, a popodne su im organizirane mnogobrojne aktivnosti. Vikendima odlaze na izlete, a na kraju tečaja imaju mogućnost besplatnog polaganja certifikata priznatog u cijelom svijetu za svoju jezičnu razinu. Plaćeno im je sve - smještaj, prehrana, školarina, sve aktivnosti, osiguranje, povratna avionska karta te još dobivaju od Goethe instituta džeparac od 75€.
Nakon što je prošle godine na ovakvom tečaju sudjelovala sad već srednjoškolka Paola Petranović, ovogodišnji stipendisti su MATEJ ZAJEC, 8.c i KRISTINA TISANIĆ, 8.a. Njih dvoje će od 28.7. do 17.8. boraviti u Pforzheim-Hohenwartu u blizini Stuttgarta, a kako to sve otprilike izgleda možete vidjeti i na službenom blogu http://blog.pasch-net.de/jugendkurse/.
Želimo im dobru zabavu u Schwarzwaldu i uspomene za cijeli život. heart

objavio: Administrator   datum: 4. 3. 2024.