MENTORI I SAVJETNICI

U osnovnoj školi Trnsko radi 19 djelatnika mentora/savjetnika

Pravilnik o napredovanju učitelja i stručnih suradnika utvrđuje postupak i uvjete ocjenjivanja i napredovanja učitelja, profesora, odgojitelja, stručnih suradnika u osnovnim i srednjim školama i učeničkim domovima u zvanje mentora i zvanje savjetnika.

Svrha je utvrditi kriterije vrednovanja rada učitelja koji svojom stručnošću, odnosno ljudskim, pedagoškim i metodičkim odlikama postižu uzorne rezultate u nastavnom radu, izvannastavnim aktivnostima i izvannastavnom stručnom radu te pridonose unapređivanju procesa poučavanja, razvoju cjelokupne odgojno-obrazovne djelatnosti škole i hrvatskoga školstva.

Ocjenu rada učitelja daju ravnatelj škole i stručno-pedagoški nadzornik Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta, a promaknuće potpisuje ministar.

U Osnovnoj školi Trnsko imamo iznimno kvalitetne učitelje i stručne suradnike koji su za svoj rad ocijenjeni izvrsnim ocjenama.

Trenutno u školi radi čak 7 učitelja savjetnika, 3 stručne suradnice savjetnice, 8 učitelja mentora i ravnatelj mentor. Od ukupno 53 učitelja imamo čak 15 promoviranih učitelja, a od ukupno 3 stručne suradnice u školi, sve tri su promovirane u zvanje savjetnice. Učiteljica Sanja Dam i profesorica Nikolina Reder su voditeljice Županijskih stručnih vijeća. Učiteljica savjetinica Dorotea Buntak vanjska je suradnica Učiteljskog fakulteta u Zagrebu. Godine 2019. naša je učiteljica Ivana Katalenac dobila nagradu PMF-a. Godine 2020. Ministar Radiovan Fuchs je uručio nagrade dvjema našim učiteljicama: Dorotei Buntak i Dijani Držaić.

Ponosni smo na naše:

• učitelji savjetnici:
  1. Gordana Dobranić, učiteljica razredne nastave
  2. Štefica Šimičić, učiteljica razredne nastave
  3. Sanja Dam, učiteljica razredne nastave
  4. Čedo Majstorović, profesor tjelesne i zdravstvene kulture
  5. Ivana Katalenac, profesor matematike i informatike
  6. Dorotea Buntak, učiteljica razredne nastave
  7. Suzana Donatov, učiteljica razredne nastave
  • stručne suradnice savjetnice:
  1. Biljana Manin, pedagog
  2. Alemka Guštin, soc. pedagog