Dijana Stjepanović

Grigor Vitez, pjesme

Junaci Pavlove ulice

Charlie i tvornica čokolade

Filip, dječak bez imena (https://lektire.skole.hr/abecedni-popis-djela/)

Kako je tata osvojio mamu

6. RAZRED

Priče iz davnine (https://lektire.skole.hr/abecedni-popis-djela/)

Konrad ili dječak iz limenke

Kronike iz Narnije: Lav, vještica i ormar

Sretni princ ili Sretni kraljević (https://lektire.skole.hr/abecedni-popis-djela/)

Zaljubljen do ušiju

Psima ulaz zabranjen

Tajna ogrlice sa sedam rubina

7. RAZRED

Smogovci

Divlji konj

Dobriša Cesarić, pjesme

Trojica u Trnju

Maturalac

Bijeli klaun

Djevojčica iz Afganistana

8. RAZRED

Mali princ (https://lektire.skole.hr/abecedni-popis-djela/)

Dnevnik Anne Frank (https://lektire.skole.hr/abecedni-popis-djela/)

Priče iz Vukovara

Dobri duh Zagreba

Zeleni pas

Kod kuće je najgore

Sadako hoće živjeti

Učenički uradci:

Konrad ili dječak iz limenke

Pjesnička zbirka Dobriše Cesarića prema odabiru učenika 7. a OŠ Trnsko

Odjeci 2020./2021.

Glagoljični zapisi

Od filmskih planova do stripa

Članci:

Digitalne tehnologije u nastavi Hrvatskog jezika

Projektna nastava u suradnji učiteljica i knjižničarke

Kako pobuditi zanimanje za hrvatska povijesna pisma

Ispitivanje stavova učenika o djelima za cjelovito čitanje

Stajalište učenika o njihovu uspjehu na nastavi hrvatskog jezika

Theaterspiele i suradnja učiteljica njemačkoga i hrvatskoga jezika

Članci o učiteljici:

Zagreb.info

Odgojno-obrazovni materijali:

Edutorij - Držaić

Edutorij - Stjepanović

1. krug metodičkih preporuka, MZO

3. krug metodičkih preporuka, MZO

4. krug metodičkih preporuka, MZO

Nagrade:

Najuspješniji odgojno-obrazovni radnici šk. god. 2019./2020.

Nauspješniji odgojno-obrazovni radnici šk. god. 2020./2021.

Najuspješniji odgojno-obrazovni radnici šk. god. 2021./2022.

Postani umjetnik Dunava

Učenici 5. a i 5. b razreda tijekom jeseni su izrađivali skulpture od materijala pronađenih u prirodi. Svojim su radovima sudjelovali u natječaju Postani umjetnik Dunava 2022. godine koji svake godine okuplja veliki broj umjetnika u dobi od 6 do 18 godina, a provodi se u svih 14 zemalja podunavske regije. U zajedničkoj organizaciji Global Water Partnership Central i Eastern Europea (GWP CEE) i Međunarodne komisije za zaštitu rijeke Dunav (ICPDR), natječaj potiče djecu da bolje upoznaju lokalne rijeke i izraze što okoliš predstavlja za njih. Natječaj ima dvije razine, nacionalnu i međunarodnu, te tri kategorije: umjetničko djelo, video i karta. Sudionici su podijeljeni u dvije skupine, juniori i tinejdžeri.

U nacionalnom dijelu natječaja koje provodi Udruga za zaštitu prirode i okoliša „Zeleni Osijek“, u kategoriji umjetničko djelo učenica 5. a razreda Ena Borovac osvojila je 2. i 3. mjesto skulpturama „Selce uz rijeku“ i "Noćni doživljaj rijeke".

Donosimo rezultate nacionalnog dijela natjecanja te radove naših učenika koji su sudjelovali u natječaju.

učiteljica hrvatskog jezika Dijana Stjepanović

Državno natjecanje iz hrvatskog jezika 2021./2022.

Na državnom Natjecanju iz hrvatskog jezika, koje se održalo od 11. do 13. svibnja 2022. u Osnovnoj školi Krune Krstića u Zadru, našu je školu predstavljala učenica 7. a razreda, Iva Krišto, među 147 državnih natjecatelja u školskoj godini 2021./2022. U kategoriji natjecatelja sedmog razreda ostvarila je izvrstan 4. rezultat, 8. mjesto od 26 natjecatelja u toj kategoriji. Ukupno je na svim razinama natjecanja iz hrvatskog jezika sudjelovalo oko 8847 učenika. Učenici su imali organizirani obilazak Zadra u pratnji vodiča te su imali jedinstvenu priliku vidjeti prvo izdanje „Judite“ te prelistati inkunabule.

Postani umjetnik Dunava

Učenici 6. a i 7. a razreda tijekom jeseni su izrađivali skulpture i kućice za ptice od materijala pronađenih u prirodi te snimali video o prirodnom pročišćivaču vode. Svojim su radovima sudjelovali u natječaju Postani umjetnik Dunava 2021. godine koji svake godine okuplja veliki broj umjetnika u dobi od 6 do 18 godina, a provodi se u svih 14 zemalja podunavske regije. U zajedničkoj organizaciji Global Water Partnership Central i Eastern Europea (GWP CEE) i Međunarodne komisije za zaštitu rijeke Dunav (ICPDR), natječaj potiče djecu da bolje upoznaju lokalne rijeke i izraze što okoliš predstavlja za njih. Natječaj ima dvije razine, nacionalnu i međunarodnu, te tri kategorije: umjetničko djelo, video i karta. Sudionici su podijeljeni u dvije skupine, juniori i tinejdžeri.

U nacionalnom dijelu natječaja koje provodi Udruga za zaštitu prirode i okoliša „Zeleni Osijek“, u kategoriji umjetničko djelo učenica 6. a razreda Petra Boroje osvojila je 2. mjesto skulpturom „Pogled kroz naočale“, a u kategoriji videouratka učenici 7. a razreda osvojili su 1. mjesto te su nas predstavljali na međunarodnom dijelu natjecanja.

učiteljica hrvatskog jezika Dijana Stjepanović