Drugi izlet grupe mladih zaljubljenika u planinarenje OŠ Trnsko

U subotu 11. svibnja 2024., naša planinarska grupa, uz prisustvo vodiča iz HPD Gorščica, krenula je na izlet na Krk, točnije kanjon Vrženicu. Polazak je bio u 7:00 sati te smo kraću pauzu napravili na Ravnoj gori. Polazna točka je bila u kampu Bunculuka. Nakon vodičevih uputa o fizičkoj i tehničkoj sposobnosti krenuli smo laganim tempom. Iako je sunce jako sijalo, naši učenici su bili vrlo spretni u prelasku kanjona. Prva pauza je bila prije kanjona,  na plaži, gdje smo se okrijepili hranom i pićem te smo mogli smočiti noge u hladnom moru, ali gotovo svi su pretrpjeli temperaturni šok i uživali. Nakon što smo nastavili hodati i ušli u riječni kanjon Vrženica, pojedini dijelovi su zahtjevali dosta napora zbog stijena koje je trebalo spretno i oprezno penjati. Ni tu nitko nije posustajao. Putem smo mogli vidjeti ljepote prirode koje nas okružuju, prekrasno more, biljke, ali i uginulu ovcu te živu zmiju. Trebalo je i strpljenja zbog najsporijih što donosi jedno zajedništvo i pokazuje kako moramo biti tolerantni i suosjećajni te složni. Nakon što smo propješačili oko 7 kilometara, vratili smo se na polaznu točku i krenuli nazad za Zagreb. Pred školu smo stigli oko 19:00 sati. Sve je prošlo uredno, i zato se radujemo idućem izletu.

Zahvaljujemo vodičima HPD- a Gorščica i radujemo se ponovnim sličnim aktivnostima.

I ne zaboravite, u zdravom tijelu je i zdrav duh! smiley

objavio: Ljiljana Spajić   datum: 13. 5. 2024.