CLIL Robotik Meisterschaft

Naši učenici osmih razreda u timu sa učenicima Gornjogradske gimnazije natjecali su se u znanju njemačkog jezika i programiranju LEGO robota. Svaka ekipa imala je 5 do 6 članova.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je „učenje stranog jezika pomoću robota“. Ema Domijan iz 8.c napisala je esej na tu temu, a taj esej je kasnije korišten kao predložak za snimanje dvaju filmova.

Jedan od filmova snimale su Ema i Nola. Napisale su tekst, koji su na kraju odlučile uglazbiti i predstaviti kao rap pjesmu. Video je obuhvatio više segmenata učenja- od sporta do jezika ili matematike.

Drugi dio zadatka odradili su dječaci. Prema Eminom eseju složili su stazu za robota, isprogramirali ga i snimili filmić. Robot je naučio boje, brojeve i životinje. Aktivnosti završavaju sa kvizom Kahoot koji je učenicima i inače omiljeni kviz za ponavljanje. Učenici su trebali ispoštovati više kriterija o količini kodova, korištenju određenog broja motora i senzora. Film mora trajati više od 4 minute.

Učenici i mentorice su pozvani na dodjelu nagrada u Ogulin, 21.5.2024. U Ogulin je išlo svih pet učenika i mentorica Ivana Matošević Kutil. Većina programa je bila na njemačkom jeziku. Nakon dodjele nagrada organizirana je zakuska i druženje učenika.

Naš projekt je predstavljen kao najbolji od svih sudionika te je nagrađen sa najvećim brojem bodova. Reproducirali su oba videa kao primjer drugima. Svi učenici, koji su osvojili jedno od prva tri mjesta, nagrađeni su od sponzora.

Učenici/ce sudionici/ce:

Nola Babačić, Ema Domijan i Matej Zajec iz 8.c te Tomislav Klišanin i Vid Novota iz 8.b razreda

Učiteljice mentorice: Nikolina Reder i Ivana Matošević Kutil

VIDEO- ROBOTIKA              VIDEO- PJESMA

objavio: Ivana Matošević Kutil   datum: 23. 5. 2024.