Sajam sporta- Hrvatski olimpijski dan

CIJENJENI RODITELJI!

U petak 9. rujna organizirat ćemo Sajam sporta povodom Hrvatskog olimpijskog dana.

Hrvatski olimpijski dan (HOD), posvećen datumu utemeljenja HOO-a, 10. rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava  prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

Dokumenti: Sport na lokalnoj razini – kriteriji, pravila i obrasci

Hrvatski olimpijski dan- poveznica

U našoj ćemo školi organizirati Sajam sporta od 15.00 do 17.00 sati.

U predvorju škole bit će predstavljanje klubova s kojima škola surađuje.

Posjetite Sajam sporta i izaberite za svoje dijete omiljeni sport i klub. Pozivamo učenike, roditelje i sve djelatnike da taj dan u školu dođu u bijelim majicama!

objavio: Administrator   datum: 5. 9. 2016.