Hippo olimpijada

REZULTATI SVJETSKOGA FINALA MEĐUNARODNE OLIMPIJADE U ENGLESKOM JEZIKU

Ema Domijan, učenica 8.c razreda, sudjelovala je na svjetskom finalu HIPPO English Language Olympiad koje se održavalo u Rimu od 27. rujna do 30. rujna 2023. godine. Emu je u Rim pratila njezina učiteljica engleskoga jezika, Jelena Mudrovčić.

U iznimno jakoj konkurenciji od ukupno 83 295 natjecatelja, u finale je ušlo 223 finalista iz 60 zemalja, a naša Ema osvojila je visoko 25. mjesto u kategoriji HIPPO 3!

U finalu je sudjelovalo 15 natjecatelja iz Hrvatske, a u Lijepu našu vratili smo se s čak dvije osvojene medalje (zlato i bronca)!

Čestitke na ovom divnom uspjehu uputila je i gospođa Tamara Perišić, diplomatska savjetnica Veleposlanstva Republike Hrvatske u Italiji, koja je uveličala ovaj događaj svojom prisutnošću u finalu i pružila podršku učenicima i mentorima.

Jako smo ponosni i čestitamo našoj Emi i njezinoj obitelji, kao i njezinim mentoricama Petri Hrelji i Jeleni Mudrovčić, na ovom velikom svjetskom uspjehu!

Ponosni aktiv Engleskog jezika 😊

objavio: Administrator   datum: 9. 10. 2023.