Ponovo CAP – radionice u OŠ Trnsko

Prevencija zlostavljanja djece

23., 24. i 27. listopada 2023. proveden je  CAP program (akronim od Child Assault Prevention). CAP program provodio se u našoj školi od 2009. godine. Zbog epidemioloških okolnosti nismo ga provodili dvije godine. Prošle školske godine realizirali smo radionice u 4. razredima, ove jeseni u 3. razredima, a na proljeće ćemo organizirati radionice i u 2. razredima kako bismo nadoknadili propušteno. Program provodi CAP tim (Sanja Fabijanić učiteljica PB, Renata Belas psiholog i Ivana Vičić iz DV T. Marinić te stručne suradnice Maša Matuško i Alemka Guštin).

Učenici su bili aktivni i uživali su u zanimljivim i poučnim radionicama. Poučeni su kako postupati u mogućim opasnim, nasilnim situacijama, kako se obraniti od poznatih i nepoznatih nasilnika. Cilj projekta je osnažiti djecu kako bi se osjećali snažni, sigurni i slobodni.

CAP programi provode se u suradnji s Udrugom roditelja „Korak po korak“.

Radionicama su prethodili roditeljski sastanci za roditelje učenika.

objavio: Administrator   datum: 23. 11. 2023.