Sveti Nikola

Blagdan svetog Nikole, koji se obilježava danas, 6. prosinca, početak je blagdanskog darivanja. Sveti Nikola poznat je po legendi da je svaku večer darivao djecu koja su imala samo jedan par čizmica ako bi ih lijepo očistila, što su kasnije, kada je sveti Nikola ostario, nastavili raditi roditelji. Prema današnjoj tradiciji, djeca koja su tijekom godine bila dobra dobit će samo darove, a ona koja nisu bila poslušna u čizmici će pronaći i šibu, „dar“ Krampusa koji prati svetog Nikolu.

Učenike naše Škole posjetio je sveti Nikola osobno te im u pratnji ravnatelja uručio slatkiše i igračkice. Sveti Nikola se fotografirao sa imenjacima i imenjakinjama, ali i sa svima koji su ga htjeli pozdraviti.

objavio: Administrator   datum: 6. 12. 2023.