Goethe-Zertifikat: Fit in Deutsch 1

Učenici sedmog i osmog razreda izašli su na polaganje međunarodno priznatog ispita Fit in Deutsch 1 Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1 je ispit njemačkog jezika za djecu i mlade u dobi od 10 do 16 godina. Certifikat potvrđuje osnovno poznavanje jezika i ekvivalent je prvoj razini (razina A1) od ukupno šest razina kompetencijske ljestvice Zajedničkog europskog referentnog okvira za jezike.
Nakon višemjesečne besplatne pripreme s učiteljicom Ines Gašpert Junek 14 učenica i učenika je u utorak, 12. ožujka, u prostorima Goethe Instituta u Zadarskoj ulici polagalo ispit Fit in Deutsch 1. Ispit se sastojao od četiri dijela (Slušanje, Čitanje, Pisanje i Govorenje). Svi su ga uspješno položili, a čak njih desetero s ocjenom „odličan“.
Dodatna skupina zainteresiranih sedmaša i osmaša počela je s pripremama za termin polaganja u lipnju, a s veseljem očekujemo i učenike 6. razreda na pripremama sljedeće godine.

Aktiv Njemačkog jezika

objavio: Administrator   datum: 19. 3. 2024.