Erasmus+ tečaj „Environmental Education: Acting and Learning for a Better Future“, Amsterdam, 1. - 6. travnja 2024.

U sklopu aktualnog školskog Erasmus+ projekta „LISTEN – living sustainably now!“ pohađala sam edukaciju „Environmental Education: Acting and Learning for a Better Future“ u organizaciji Europass Teacher Academy . Tečaj je vodila antropologinja i edukatorica Diana Chavez, a održavao od 1. do 6. travnja 2024. u Amsterdamu, u Nizozemskoj.
S kolegama iz Portugala, Španjolske, Rumunjske, Grčke, Martiniquea te dvije kolegice iz Hrvatske bavila sam se temama poput gubitka bioraznolikosti, smanjenja otpada, obnovljivih izvora energije, fast fashion i bioetike u odgoju i obrazovanju. Nakon vrlo inspirativnog i radnog tjedna te uspješno završene edukacije planiram sljedeće:
- na razini škole - uvesti s kolegama nove aktivnosti u kurikulum škole kako bi se učenici dodatno osvijestili o ovim problemima, posebice u cilju smanjenja otpada (npr. bačene hrane) i osvještavanja naših učenika viših razreda u pojmu „fast fashion“
- na razini nastave stranih jezika - razviti cijeli niz aktivnosti primjenjivih u nastavi stranih jezika koje će predstaviti kolegama na radionicama na stručnim vijećima engleskog i njemačkog jezika, a koje su vezane uz navedene teme, po uzrastima učenika
- ostvariti dodatnu suradnju s kolegama iz drugih škola i država putem zajedničkih aktivnosti (e-Twinning projekti)

Ines Gašpert Junek, prof. engleskog i
njemačkog jezika i književnosti

objavio: Administrator   datum: 15. 4. 2024.