EKO dan u OŠ Trnsko

Dana 22. travnja 2024., učenici naše škole različitim aktivnostima obilježili su Dan planeta Zemlje. Članovi udruge TERRAHUB održali su predavanja na temu zaštite okoliša, pod nazivom Mali ali veliki eko čuvati, učenicima razredne nastave te učenicima petih i sedmih razreda. Uz predavanja, učenici petih i četvrtih razreda imali su priliku sudjelovati u radionicama s uređajima i pokaznim alatima. Kroz radionicu, vidjeli su kako možemo iskoristiti obnovljive izvore energije za pripremu hrane, napajanje uređaja i sl.

Nakon predavanja, Eko-patrola uručila je 1.-4. razredima pisma u kojima se zahvaljuju na dosadašnjem trudu u recikliranju te potiču na još aktivnije i pažljivije sudjelovanje u razvrstavanju otpada.

Također, učenici petih razreda okušali su se u eko uzgoju te samostalno uzgojili različite biljne kulture poput graha, špinata, mahuna, bosiljka i drugih.

objavio: Administrator   datum: 29. 4. 2024.