Klagenfurt i Villach – terenska nastava za učenike 5. i 6. razreda

29. travnja su učenici petih, a 30. travnja učenici šestih razreda koji pohađaju izbornu nastavu njemačkog jezika bili na terenskoj nastavi u Klagenfurtu i Villachu.

Naše prvo odredište bio je Klagenfurt, glavni grad Koruške smješten na obali jezera Wörthersee. Posjetili smo brojne povijesne znamenitosti i doživjeli djelić autentične austrijske atmosfere.

Nakon toga uputili smo se prema Minimundusu – parku minijatura u kojemu su učenici mogli uživati u maketama poznatih svjetskih znamenitosti i ostalim interaktivnim sadržajima kao što je 4D kino.

Za kraj je uslijedila vožnja prema Affenbergu koji se smjestio u podnožju dvorca Landskron u Villachu. Affenberg je dom čuvenih koruških majmuna, tzv. japanskih makakija. Učenici su imali priliku promatrati makakije u njihovom prirodnom okruženju i upoznati njihove specifičnosti i način života.

Nakon uzbudljivog dana došlo je vrijeme za povratak u Zagreb. Osim što su se zabavili, naša terenska nastava pružila je učenicima jedinstvenu priliku za primjenu znanja njemačkog jezika u autentičnim situacijama.

Veselimo se budućim terenskim nastavama!

Aktiv njemačkog jezika

objavio: Administrator   datum: 6. 5. 2024.