« Svibanj 2024 »

NJEMAČKI JEZIK: CLIL – ROBOTIKA

Naši učenici 7. i 8. razreda natjecali su se zajedno s učenicima iz Gornjogradske gimnazije u znanju njemačkog jezika i poznavanju kodiranja Lego robota. Svaka ekipa imala je 6 stručnjaka za njemački i po jednog za robotiku. Zadatak je bio smisliti kako i gdje će se roboti sve koristiti u Hrvatskoj i Njemačkoj 2050. godine.

Nijemci su morali osmisliti kratku priču, napisati ju na njemačkom, a zatim ju preraditi u kraći oblik i snimiti video. Robotičari su morali smisliti stazu za robota, programirati ga, napisati kod i snimiti robota kako tu stazu prolazi, a sve zajedno moralo je biti usklađeno s kratkom pričom koju su smislili naši Nijemci. Svaki element se ocjenjivao zasebno uz jasno zadane kriterije, različite za osnovce odnosno, srednjoškolce. Bodovi su se na kraju zbrojili i naš je tim drugu godinu za redom osvojio prvo mjesto i robota za svoju školu! Dobili smo najnovijeg Lego robota u vrijednosti većoj od 2000 kuna!

U svibnju smo bili domaćini svečanoj podjeli nagrada, na kojoj su nam se pridružili učenici i mentori svih 5 timova (Zaprešić, Zagorje, Koprivnica, Ogulin i Zagreb). Nagrade su dodijelili članovi žirija: gđa Kathrin Kovačić iz Njemačkog veleposlanstva, g. Marko Javorina, savjetnik za Njemački jezik pri Agenciji za odgoj i obrazovanje, gđa Daniela Buntak, predstavnica Hrvatske gospodarske komore, dr. Irena Bilić Horvatić, predsjednica Udruge učitelja njemačkog jezika, dr. Gerald Hühner i dr. Sunčica Sabljak, kao predstavnici organizacijskog tima.

U suradnji s ravnateljem škole, g. Josipom Petrovićem, profesoricama Marelom Kovačević Đukez, Silvijom Ferarom, te domarima i kuharicama upriličili smo dostojanstvenu i veselu dodjelu nagrada. Više o svemu pogledajte u videu u prilogu.

Učenici naše škole koji su sudjelovali u ovom natjecanju su: Maja Rončević, Dora Crnjak, Aneta Vulić, Petra Nikolić, Viktor Petrić, Petar Badurina (naši Nijemci) i Ivan Perko, Jakov Ladavac, Noa Brkljač (stručnjaci za robotiku).

Mentorice: Anamarija Petrušić – robotika, Nikolina Reder – njemački jezik.

Veselimo se idućem natjecanju! smiley

U ime organizacijskog tima,

Nikolina Reder, prof.

Video možete pogledati klikom na POVEZNICU.

objavio: Administrator   datum: 7. 6. 2021.

Ispis statistike od 5. 10. 2012.