« Svibanj 2024 »

OŠ Trnsko je primljena u međunarodnu inicijativu Škole – partneri budućnosti (PASCH)

Ministarstvo vanjskih poslova Savezne Republike Njemačke u veljači 2008. godine započelo je inicijativu „Škole: partneri budućnosti“ koristeći za nju kraticu PASCH. Inicijativu „Škole: partneri budućnosti“ koordiniraju njemačko Ministarstvo vanjskih poslova, Centralni ured za školstvo u inozemstvu, Njemačka služba za akademsku razmjenu, Služba za pedagošku razmjenu Stalne skupštine njemačkih pokrajinskih ministarstava kulture i Goethe-Institut.

„Škole: partneri budućnosti“ ima četiri ideje vodilje:

• obrazovanjem otvoriti perspektive
  • širiti horizonte poticanjem višejezičnosti
  • omogućiti pristup jeziku i obrazovanju
  • kao međunarodna zajednica za učenje jezika zajednički se baviti problemima budućnosti

Inicijativa „Škole: partneri budućnosti“ (PASCH) obuhvaća mrežu 2.000 škola koje su posebno povezane s Njemačkom. Goethe-Institut brine se o cca. 600 takvih škola u više od 100 država. OŠ Trnsko je osma hrvatska škola primljena u ovu međunarodnu inicijativu.

Što škola, učenici i učitelji dobivaju pristupanjem u inicijativu?

• mogućnost umrežavanja i suradnje s ostalim školama unutar inicijative
  • pristup stipendijama i razmjenama učenika
  • mogućnost polaganja međunarodnih ispita
  • dodatnu opremu, materijale i metodička pomagala u nastavi njemačkog jezika
  • metodičku i materijalnu podršku Goethe-Instituta
  • dodatne edukacije učitelja

Ravnatelj, g. Josip Petrović, je na službenom sastanku s predstavnicama Goethe-Instituta u Hrvatskoj potpisao 19. svibnja 2022. ugovor kojim OŠ Trnsko postaje dio inicijative, a početkom nove školske godine održat će se i službena svečanost kojom ćemo i službeno pred predstavnicima Veleposlanstva Savezne Republike Njemačke, Goethe-Instituta, MZO-a, AZOO-a te Grada Zagreba biti primljeni u ovo ekskluzivno međunarodno društvo škola. Koordinatorica PASCH inicijative za OŠ Trnsko biti će Ines Gašpert Junek, prof. njemačkog i engleskog jezika. Veselimo se novim mogućnostima i izazovima!

objavio: Administrator   datum: 19. 5. 2022.

Ispis statistike od 5. 10. 2012.