« Svibanj 2024 »

Terenska nastava u Graz i tvornicu čokolade Zotter

Nakon duge trogodišnje pauze uzrokovane pandemijom, svi učenici 6. do 8.r. koji marljivo uče njemački jezik su konačno dočekali terensku nastavu u Austriju. Za prvo putovanje od studenog 2019., kada su sada već srednjoškolci posjetili München, naše tri Frauen su se odlučile svima malo
zasladiti svakodnevicu te su organizirale posjet tvornici čokolade Zotter i Grazu. Interes je bio toliki da nismo svi mogli ići isti dan, pa su tako svi šestaši te 8.c i 8.d putovali u utorak, 8.11., a sedmaši te 8.a i 8.b, dan kasnije, u srijedu 9. studenog.

Više pod OPŠIRNIJE:

Nakon ranojutarnjeg sastanka pred školom zaputili smo se preko Slovenije do austrijske pokrajine Štajerske. Prvo odredište je bilo Riegersburg, malo selo u kojemu se smjestio Zotter, neobična i nadaleko poznata tvornica čokolade. Nakon uvoda u uzgoj kakaovca u neobičnoj kino dvorani, naoružali smo se keramičkim žlicama i krenuli u degustaciju tristotinjak vrsta čokolade, promatrajući istovremeno proces proizvodnje čokolade koji se odvijao pred nama. Nakon obilaska, odahnuli smo na imanju u sklopu tvornice gdje smo imali priliku posjetiti mali zoološki vrt, Groblje ideja te potrošiti nakupljenu energiju na jednom od igrališta.
Potom je uslijedila vožnja prema Grazu. U centru grada smo uz stručno vodstvo posjetili štajersku oružarnicu, najveću svjetsku zbirku oružja iz perioda 15. do 19. stoljeća. Učenici su imali priliku čuti mnoštvo zanimljivih činjenica te su postavljali pitanja. Nakon obilaska oružarnice uputili smo se u šetnju centrom do Schlossberga, vidikovca usred grada. Gore smo se popeli na jedinstven način, staklenim liftom kroz brdo. Vidjeli smo izbliza simbol Graza – Uhrturm, toranj sa satom i čuli po čemu je poseban. Nakon šetnje gradom (i kratkog slobodnog vremena) uslijedio je povratak do autobusa i vožnja za Zagreb. Pred školom smo bili prije 21h te se s veseljem očekujemo sljedeća putovanja.

Aktiv Njemačkog jezika

objavio: Administrator   datum: 13. 11. 2022.

Ispis statistike od 5. 10. 2012.

Ovaj mjesec: 1980