« Svibanj 2024 »

Nacionalni ispiti u OŠ Trnsko

Nacionalni ispiti za četvrte i osme razrede u našoj školi

Nacionalni ispiti su standardizirani vanjski ispiti kojima je cilj utvrditi postignuća učenika u temeljnim znanjima i kompetencijama u ključnim dijelovima obrazovnih ciklusa. Temeljnim se znanjima i kompetencijama smatraju materinski jezik ili jezik na kojemu se učenici školuju te znanja iz matematike i prirodoslovlja. Upravo su postignuća u tim predmetnim područjima u europskim dokumentima prepoznata kao ključna za daljnje obrazovanje i djelotvorno uključivanje na tržište rada i za suočavanje sa suvremenim gospodarskim izazovima.
Osnovna škola Trnsko izabrana je da bude eksperimentalna škola za izvođenje nacionalnih ispita u četvrtim razredima. Učenici 4.a, 4. b i 4.c razrednog odjela pisali su prošli tjedan ispite iz Hrvatskog jezika, Matematike i Prirode i društva.
Ovaj tjedan nacionalne ispite pišu svi učenici osmih razreda. U ponedjeljak su pisali Hrvatski jezik, u srijedu Engleski jezik, a u petak matematiku.
Iduća dva tjedna su na rasporedu još Biologija, Fizika, Geografija, Kemija i Povijest.
Učenici će nakon pisanja imati još 2 školska sata ( osim na dan pisanja Hrvatskog jezika).
Školski koordinator za nacionalne ispite je Biljana Manin, pedagog izvrsni savjetnik.
Za svaki dan pisanja u školi će biti angažirano 10ak djelatnika.
Nastava se u ostalim razredima većinom odvija prema rasporedu.
Našim osmašima želimo puno strpljenja, mudrosti sreće. Da znanje koje imaju iskažu na njima zadovoljavajući način.
A našim "malcima" četvrtašima želimo što prije rezultate ispita.

objavio: Josip Petrović   datum: 14. 3. 2023.

Ispis statistike od 5. 10. 2012.