« Svibanj 2024 »

PETAŠI U GRAZU I ZOTTERU

U petak, 28. travnja, u rano jutro naših se 46 petaša uputilo na dugoočekivani izlet u Austriju. Dobro raspoloženje nije pokvarila niti prognoza koja nam nije bila baš naklonjena, no na kraju je i vrijeme bilo na našoj strani.

Nakon ranojutarnjeg sastanka pred školom zaputili smo se preko Slovenije do austrijske pokrajine Štajerske. Prvo odredište je bilo Riegersburg, malo selo podno istoimenog dvorca u kojemu se smjestio Zotter, neobična i nadaleko poznata tvornica čokolade. Nakon uvoda u uzgoj kakaovca u neobičnoj kino dvorani, naoružali smo se keramičkim žlicama i krenuli u degustaciju tristotinjak vrsta čokolade, promatrajući istovremeno proces proizvodnje čokolade koji se odvijao pred nama. Nakon obilaska, odahnuli smo na imanju u sklopu tvornice gdje smo imali priliku posjetiti mali zoološki vrt, Groblje ideja te potrošiti nakupljenu energiju na jednom od igrališta. Potom je uslijedila vožnja prema Grazu. U centru grada smo uz stručno vodstvo posjetili štajersku oružarnicu, najveću svjetsku zbirku oružja iz perioda 15. do 19. stoljeća. Učenici su imali priliku čuti mnoštvo zanimljivih činjenica te su postavljali pitanja. Nakon obilaska oružarnice uputili smo se u šetnju centrom do Schlossberga, vidikovca usred grada. Gore smo se popeli na jedinstven način, staklenim liftom kroz brdo. Vidjeli smo izbliza simbol Graza – Uhrturm, toranj sa satom i čuli po čemu je poseban. Uslijedila je šetnja gradom i povratak do autobusa te vožnja za Zagreb. Pred školom smo bili prije 20h te se s veseljem očekujemo sljedeća putovanja.

Aktiv Njemačkog jezika

objavio: Administrator   datum: 2. 5. 2023.

Ispis statistike od 5. 10. 2012.