PRVAKINJE DRŽAVE U KOŠARCI

Na Državnom natjecanju u košarci za djevojčice od 4. do 6. razreda osnovnih škola naše su košarkašice osvojile 1. mjesto. Natjecanje je održano u Vinkovcima.

Za našu su ekipu igrale:

Patricia Kefelja, 6.d

Ema Sabljaković, 6.b

Marija Soldo, 6.a

Tihana Frančić, 6.d

Nika Sikaček, 6.a

Rea Đomlija, 5.a

Gabrijela Kolovrat, 5.a

Bianca Livajušić, 5.a

Karla Nuić, 6.b

Martina Rogulja, 6.d

Lara Brletić, 4.d i

Lucija Adam, 5.b.

Čestitamo našim košarkašicama na ovom velikom uspjehu kao i njihovom mentoru profesoru Čedi Majstoroviću.

DRŽAVNO NATJECANJE IZ GEOGRAFIJE

Naša je učenica iz 8.b razreda Sara Bognar na Državnom natjecanju iz geografije, koje je održano u Zadru od 7. do 9. svibnja, zauzela izvrsno 9. mjesto.

Čestitamo Sari i njenoj mentorici Stanki Herak.

DRŽAVNO NATJECANJE IZ ASTRONOMIJE

Državno natjecanje iz astronomije održano je u Opatiji od 22. do 25. travnja na kojem je sudjelovao i naš učenik 6. c razreda Tino Blaž Grgić i osvojio izvrsno 3. mjesto.

Čestitamo Tino.

ENGLESKI U AKCIJI

Ovoga vikenda, 8. i 9. ožujka 2014. godine, u Zagrebu je održano nacionalno natjecanje za osnovne i srednje škole Engleski u akciji.

Cilj je natjecanja poticati interes mladih za vježbanje i uporabu engleskoga jezika  kako bi se izrazili i kako bi opisali svijet koji ih okružuje. Naglasak natjecanja je na uporabi jezika, a ne na teoriji, stoga natjecanje nosi ime Engleski u akciji.

Na ovome je natjecanju sudjelovala i naša škola i to u sljedećim kategorijama:

a) Izazov sricanja (Spelling bee): učenici sriču riječi na engleskom jeziku. Kao pomoć sricanju, učenici mogu saznati prijevod, porijeklo, vrstu i uporabu riječi. Ključ je uspjeha dobro poznavanje riječi. Ukupno je bio prijavljen 41 natjecatelj.

Sudjelovali su: Luka Banović, 7.c (stigao do 2. kruga)

Mentorica: Ines Gašpert Junek

Petra Rašperić, 8.b (ostala među 13 učenika)

Mentorica: Gordana Čemažar

b) Dramski izazov (Drama challenge): učenici u malim skupinama do 4 osobe glume željenu dramsku igru. Pobjednik je ona skupina čiju izvedbu ocjenjivačko povjerenstvo smatra dramski i jezično najboljom.

Naša je dramska skupina pobjednik u ovoj kategoriji natjecanja te je iza sebe ostavila škole iz Makarske, Siska, Karlovca, Vukovara, otoka Korčule…

Dramsko-scensku igru Potraga za igrom izveli su:

Paula Grden, 7.a

Katja Jakovac, 7.c

Tit Emanuel Medvešek, 7.a

Karlo Špoljar, 7.b.

Ponosne mentorice: Andrea Bosanac i Ines Gašpert Junek

(KAD SE MALE RUKE SLOŽE, SVE SE MOŽE…)

DRŽAVNO PRVENSTVO U ATLETICI

Naš učenik Filip Mrčić, iz 8.d razreda, sudjelovao je na Kadetskom prvenstvu Hrvatske u atletici.

Osvojio je prvo mjesto u skoku u vis. Postignuti rezultat je 1.75 cm. Natjecanje je održano u Rijeci, 25. siječnja 2014. godine.

Čestitamo Filipu.