Raspored zvona

za šk.g. 2023./2024.

Jelovnik

USPJEH MAŽORETKINJA

Naše učenice Sara Novaković iz 7.d i Stela Novaković iz 5.a sa svojim su mažoret timom osvojile zlatnu titulu na Državnom prvenstvu mažoret plesa u Vinkovcima.

Čestitamo djevojkama i njihovom mažoret timu.

ŠAHOVSKI TURNIR

Na šahovskom turniru Hrvatskog šahovskog saveza, 3. kadetskoj ligi Centar 2014., naš učenik Filip Vučić iz 3.b razreda osvojio je 1. mjesto.
Naša učenica Lana Božić, također iz 3.b razreda, u ligi kadetkinja osvojila je 3. mjesto.

Čestitamo Filipu i Lani.

SPORTSKI USPJEH

U četvrtak, 12. 12. 2013. u dvorani Osnovne škole "Dr. Ivan Merz" održano je završno kolo Valado Judo lige – jesen 2013.

Unutar Lige nastupilo je 29 natjecatelja.

Naš učenik 8. a razreda Nuriddin Habibullaev, s osvojenih 16 bodova, zauzeo je 5. mjesto.

Čestitamo!

NAJBOLJA PRIČA

Na radionici Pišem ti priču, koja je održana na ovogodišnjem Interliberu, naša učenica iz 7. a razreda Paula Grden, po izboru voditeljice radionice, poznate dječje književnice Silvije Šesto, napisala je najbolju kratku priču po zadanim motivima. Čestitamo našoj Pauli na uspjehu.

LIMUN ŽUTO

Traje sajam knjiga. Slušam glas književnice Silvije Šesto. No, imam neki čudan osjećaj. Nešto se ovdje događa. Krajičkom oka ugledam čovjeka. Ne bilo kakvog čovjeka. Odjeven je u limun žuto odijelo. Kako čudno. Nastavljam slušati zanimljivu književnicu. Ali, opet mi pažnju privuče čovjek u limun žutom. Sada ima nešto u ruci! Što li je to?! Moram saznati!

Rekla sam da moram na WC. Odlučila sam slijediti sumnjivca. Sa sobom je nosio tešku torbu. Što li je unutra? Zbunjena sam. Smislila sam plan. Odličan je! Barem se nadam. Evo, krećem.

Sudarila sam se s „limunkom“. Točno u torbetinu. Odjednom, iz torbe, kao potok, potekli su bomboni. Čudno! Dao mi je jedan bombon i otrčao kroz izlaz.

Tko je to bio? I što mu je bila namjera? Nikad neću saznati. Ali bombon je bio stvarno ukusan. Od limuna.

Paula Grden, OŠ TRNSKO, ZAGREB

U petak,  22. studenoga u 1. osnovnoj školi Dugave odigran je ,,Dugave Open 2013.", ekipni šahovski turnir na kojeg su pozvane osnovne škole s područja Novog Zagreba. Igralo se na 6 ploča po ,,švicarskom sistemu" sparivanja protivnika u 5 kola. Sudjelovalo je ukupno 20 ekipa iz 11 osnovnih škola.

Ekipa osnovne škole Trnsko osvojila je odlično 4. mjesto. U 3 je meča slavila pobjedu,  a u 2 je meča bila poražena.

Ovaj su uspjeh postigli:

Filip Vučić, učenik 3. b razreda, koji je na prvoj, najtežoj ploči, ekipi donio 4 boda iz 5 kola. Jednu je partiju dobio bez borbe jer je ekipa iz Osnovne škole braće Radić igrala bez prve ploče.

Lana Božić, učenica 3. b razreda, jedina djevojčica u ekipi, osvojila je 3 boda iz 4 partije igrajući na 5. i 4. ploči.

Luka Počinok, učenik 4. c razreda, osvojio je 3 poena iz 5 partija igrajući na 4. i 3. ploči.

Rene Vuga, učenik 8. d razreda (2. ploča), Andrej Čuljak, učenik 6. a razreda (3. ploča i kapetan ekipe) i Danijel Čuljak, učenik 4. a razreda (rezerva, igrao na 6. ploči) osvojili su po 2 boda iz 4 partije.

Luka Božić, učenik 6.c razreda, osvojio je 2 poena iz četiri odigrane partije. (U prvoj je obavijesti njegovo ime izostavljeno nenamjernom greškom voditelja ekipe. Ovime se, zajedno s voditeljem ekipe, ispričiavamo Luki i čestitamo mu na uspjehu!)

Svi su članovi ekipe dali svoj prilog ovom uspjehu školske ekipe.  Čestitamo! smiley

Naše su učenice Sara Novaković iz 7.d razreda i Stela Novaković iz 5.a razreda osvojile, sa svojim mažoret timom, prvo mjesto na Europskom prvenstvu mažoretkinja u Brnu u Češkoj.

Čestitamo! smiley

ERSTE PLAVA LIGA

U utorak, 3. rujna, naši su učenici u finalu Erste plave lige u sklopu Hanžekovićevog memorijala osvojili izvrsno drugo mjesto.