LiDraNo 2015./2016.

Na općinskoj razini LiDraNa iz OŠ Trnsko sudjelovali su:

1. Dramska skupina: Matijina zadaća - skupni scenski izraz

autor teksta: Božica Ditrih

mentorica: Božica Ditrih, prof. i dramski pedagog

2. Tia Marija Gebauer: Enes Kišević: Velik kao dijete - pojedinačni scenski izraz

- krasnoslov

mentorica: Božica Ditrih, prof. i dramski pedagog

3. Radijska skupina: V. Nazor: Halugica (ulomak) - radio igra

mentorica: Vesna Dresto, prof.

Za svoj nastup pohvaljeni su:

Tia Marija Gebauer

„ Tia je bila kratka, slatka, jasne dikcije, izražajna i slobodna na sceni, izbor pjesme dobar. Bila nam je u užem izboru.“ ( članica povjerenstva)

Dramska skupina

„ Glavni lik je glumački odličan, sjajan, otvoren i spontan, slobodan na sceni, svi su bili jasni i izražajni, dramaturški i redateljski predstava je dobro napravljena, scenski vrlo efektno, jasna poruka, tekst prilagođen dobi izvođača, bili su u užem izboru, nemamo negativnih komentara.“ (Janko Popović Volarić, glumac i predsjednik povjerenstva).

Radio igra proslijeđena je direktno na županijsku razinu gdje će za taj izraz biti također održan okrugli stol.

VJERONAUČNA OLIMPIJADA

Na međuškolskom natjecanju iz vjeronauka – Vjeronaučnoj olimpijadi, sudjelovali su i učenici naše škole: Barbara Pavković 7.b, Matija Garić 7.a, Ivan Lukenda 7.a i Lucija Kardaš 7.b. Zajedničkim nastupom su promovirali ime naše škole.

Zahvaljujemo vjeroučenicima i njihovom vjeroučitelju Damiru Brleković.

ŠKOLSKO/GRADSKO NATJECANJE IZ MATEMATIKE

Na međuškolskom natjecanje iz matematike održanom 21. siječnja 2016. u Osnovnoj školi Lučko sudjelovali su i učenici naše škole i ostvarili odličan uspjeh. U kategoriji osmih razreda Tino Blaž Grgić iz 8.a razreda osvojio je 1. mjesto, Matej Bradić iz 8.c 2. mjesto. U 7. razredu Nika Miličević 6. mjesto, Vili Sinković osvojio je 22. mjesto, a Gabrijela Kolovrat 25. mjesto. U 6. razredu Marta Valentić osvojila je 10. mjesto, Dora Horvat 18. i Leon Raos 19. mjesto. U 5. razredu Karlo Maksimović osvojio je 2. mjesto, Tia Marija Gebauer 4. mjesto i Dorian Radošević 10. mjesto.

Čestitke svim učenicima na uspjehu i njihovim mentoricama Ani Mihalec, Kristini Krznar i Anamariji Karjaković.