Šahovski turnir ,,Memorijal Željka Matića"

Na šahovskom turniru ,,Memorijal Željka Matića" igranom u osnovnoj školi ,,Braće Radić" u Botincu igralo 36-tero učenika osnovnih škola s područja Novog Zagreba. Turnir se igrao po ,,švicarskom sistemu" u 7 kola. Igralo je i četvero učenika osnovne škole Trnsko. Evo njihovih rezultata:

5. mjesto  Božić, Igor       5 poena                    (3. C razred)

9. mjesto  Božić, Lana      4,5 poena                 (5. B razred)

15. mjesto  Novaković, Vito 4 poena                   (3. B razred)

19. mjesto  Ladavac, Jakov  3,5 poena               (2. A razred)

Plasman školskih ekipa je bio sljedeći:

1.) Sveta Klara I    16  poena

2.)  Odra I             14,5 poena

3.)  Trnsko           13,5 poena (Božić Igor 5, Božić Lana 4,5 i Novaković Vito 4 poena, u sumi 13,5 poena)

4.)  Brezovica I        12,5  poena

5.)  Sveta Klara II     12 poena

6.)  Odra II                 10 poena

7.)  Odra III                  9 poena

8.)  Braće Radić I        7,5 poena

9.)  Braće Radić II       6,5 poena

10.) Brezovica II           5 poena (nekompletna ekipa).

Zdravko Margitić

„Kup Ružice Meglaj Rimac“

U  subotu, 14. svibnja, održan je DEVETI MEMORIJALNI TURNIR „KUP RUŽICE MEGLAJ RIMAC“ za djevojčice  5. – 8. razreda osnovnih škola. Naše su učenice osvojile prvo mjesto na košarkaškom turniru i u školu donijele veliki prijelazni pehar.

Za školu su igrale:

Marija Soldo, 8.c

Patricia Kefelja, 8.c

Martina Rogulja, 8.c

Ema Sabljaković, 8.b

Gabrijela Kolovrat, 7.a

Lara Brletić, 6.c

Irma Handl, 6.c

Antonija Habulin, 6.a

Dunja Jakovac, 5.c

Patricija Jukić, 7.c

Marta Sabljak, 6.b

Korina Križić, 6.b

Čestitamo učenicama i voditeljima profesoru Čedi Majstoroviću i Željku Alatoviću. laugh

Priloženi dokumenti:
Rimac.pdf

Šahovska škola u Osnovnoj školi Trnsko

U svibnju završava ŠAHOVSKA ŠKOLA u našoj školi.

Školu je pohađalo 20 učenika. Na završnom turniru su proglašeni pobjednici:

Prvak škole             VUČIĆ  FILIP  V. B

Drugo mjesto               BOŽIĆ  LANA      V. B

Treće mjesto                    BOŽIĆ  IGOR        III. C

Čestitamo učenicima i voditelju g. Zdravku Margitiću.

Osnovna škola Trnsko je šahovska škola

U našoj školi već dugi niz godina djeluje Šahovski klub Ericsson Nikola Tesla. Šahovsku školu vodi iskusni šahovski majstor Zdravko Margitić.

U petak 1. 4. 2016. je u nekoliko elektronskih medija objavljen članak o uspješnosti Šahovskog kluba Ericsson Nikola Tesla.

Učenici škole postižu vrhunske rezultate, pa je tako potrebno istaknuti da je upravo Šahovski klub Ericsson Nikola Tesla klub s najviše osvojenih naslova prvaka. Samo prošle godine ostvarena su postignuća od pet prvaka Zagreba (tri kadeta i dvije kadetkinje) te dvije prvakinje i prvak Hrvatske, od čega je jedna djevojčica dvostruka prvakinja, a u ovoj godini na kadetskim prvenstvima Zagreba postignuto je već osam titula prvaka. Više o uspjesima naših šahista pogledajte na:

Engleski u akciji

11. i 12. ožujka u Zagrebu je održano natjecanje Engleski u akciji. Našu školu su predstavljali sljedeći učenici:

Filmska priča: Nika Maesano Krapinec (5.c), Dario Panić (5.b), Tea Vulas (7.b) i Svea Vidosavljević (7.a) - mentorice Lovorka Mudrovčić i Ines Gašpert Junek

Dramski izazov: Tia Marija Gebauer (5.a), Anamaria Hasanović (5.c), Naya Imani Kraljević (5.a) i David Milanović (5.a) - mentorice Lovorka Mudrovčić i Ines Gašpert Junek

Uvjerljivo govorenje: Nika Miličević (7.c) i Karla Ostojić (7.c) - mentorica Nikolina Reder

Izazov sricanja: Benedikt Šafranec (7.c) i Domagoj Glivetić (8.a), pri čemu je Domagoj osvojio izvrsno treće mjesto!  - mentorice Gordana Čemažar i Nikolina Reder

Čestitamo Domagoju na izvrsnom uspjehu, a ostalim učenicima i mentoricama na sudjelovanju!

Šah: Dugave Open 2015

4. prosinca 2015. održan je ekipni šahovski turnir "DUGAVE OPEN 2015".  Ekipa osnovne škole Trnsko se trudila i postigla solidan uspjeh - sa 6 meč bodova i 10,5 poena je osvojila 11. mjesto. Pojedinačno najuspješniji je bio Vučić Filip s 3,5 osvojena poena na prvoj ploči - 70 %. I naša druga ploča, Božić Lana je bila solidna, 3 poena - 60 %. Rezervni igrač, Buconjić Luka je igrajući na četvrtoj ploči osvojio 2 poena iz 3 odigrane partije - 66,6 %.

Sljedeći dan, 5. prosinca 2015. održan je pojedinačni šahovski turnir. Plasman učenika osnovne škole  Trnsko:

34.  Božić Igor                             4 poena
41.  Petrlić Juraj                          3,5
42.  Božić Lana                           3,5 poena.

Hrvatski dječji festival – Zagreb, 2015.

Na Hrvatskom dječjem festivalu – Zagreb, 2015. naši su učenici pokazali zavidan likovni talent. Likovni radovi Presjek mozga, našeg učenika Matea Meter iz 8. A razreda i Otisak prsta, Lane Božić iz 5. B razreda izabrani su na popis najboljih radova na tematskoj izložbi Ilustracija.

Čestitamo našim učenicima i njihovoj mentorici profesorici Mileni Matijević Medvešek.