Stolni tenis

Ne pitaj što suigrači mogu učiniti za tebe. Pitaj što ti možeš učiniti za suigrače. (Magic Johnson)

Učenici Leon Bakša (6. b), Juraj Petrlić (8. c) i Ivan Perko (6. b) plasirali su se među 4 najbolje ekipe za završnicu Prvenstva Grada Zagreba u stolnom tenisu za dječake osnovnih škola nakon kvalifikacija koje su održane u srijedu 11. ožujka 2020. godine u Stolnoteniskom centru “Dragutin Šurbek”.

Mario Cindrić, prof.

Športska natjecanja

Razlika između nemogućeg i mogućeg je u odlučnosti. (Tommy Lasorda)

Učenici OŠ Trnsko često nastupaju na športskim natjecanjima. Oni vjeruju da je u zdravom tijelu zdrav duh. Da bismo mogli pokriti ovakvu masovnost, pomogli su vanjski suradnici Romana Majstorović i Matko Majstorović.

Prvenstvo Grada Zagreba u krosu za djevojčice 7. – 8. razreda i dječake 7. – 8. razreda osnovnih škola održano je u srijedu 23. listopada 2019. godine na Bundeku. Na njemu su sudjelovale učenice Magdalena Obajdin (7. a), Klara Zečević (7. a), Lana Gračanin (8. a), Mihaela Pera (8. a) i Antonija Čavlina (8. b) te učenici Fran Kobetić (8. c), Vjeran Mihovilović (8. a), Petar Radić (7. a), Roko Paškov (7. c) i Marin Trbušić (8. b) pod mentorstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Marija Cindrića.

Prvenstvo Grada Zagreba u krosu za djevojčice 4. – 6. razreda i dječake 4. – 6. razreda osnovnih škola održano je u srijedu 23. listopada 2019. godine na Bundeku. Na njemu su sudjelovale učenice Lana Vučić (6. c), Hana Tuškan (6. c) i Eva Rajič (6. c) te učenici Noa Galović (6. c), Luka Karamatić (6. a), Luka Najdek (6. c), Filip Batinić (6. a) i Roko Valentić (6. b) pod mentorstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Marija Cindrića.

Prvenstvo Grada Zagreba u badmintonu za djevojčice i dječake osnovnih škola održano je u četvrtak 7. studenog 2019. godine (kvalifikacije) na Zagrebačkom Velesajmu, Paviljon 25/A. Na njemu su sudjelovale učenice Katja Čobić (6. b), Tamara Šulc (7. a), Sara Šulc (5. a) i Mare Žuljić (6. b) te učenici Viktor Petrić (7. c), Viktor Habuš (5. d), Jakov Ladavac (6. a) i Jakov Perše (5. b) pod mentorstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Čede Majstorovića.

Prvenstvo Grada Zagreba u taekwondou za dječake osnovnih škola održano je u nedjelju 15. prosinca 2019. godine u OŠ Ive Andrića. Na njemu je sudjelovao učenik Filip Batinić (6. a) pod mentorstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Čede Majstorovića.

Prvenstvo Grada Zagreba u odbojci za djevojčice i dječake osnovnih škola održano je tijekom studenog i prosinca 2019. godine. Na njemu su sudjelovale učenice Roza Šimić (7. b), Marija Crnjac (7. b), Tamara Šulc (7. a), Borja Rafaeli (7. c), Antonija Čavlina (8. b), Magdalena Obajdin (7. a), Klara Zečević (7. a), Kristina Dragojević (7. c), Aneta Vulić (7. a) i Melani Jurić (8. b) pod mentorstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Čede Majstorovića te učenici Sven Đuherić (7. b), Viktor Petrić (7. c), Marko Vukas (7. b), Mateo Cigić (7. b), Leon Matošević (7. b), Vito Kosovec (7. b), Dorijan Miličević (7. b), Matej Radočaj (7. b) i Matej Stubičar (7. b) koji su osvojili peto mjesto pod mentorstvom voditeljice Romane Majstorović.

Prvenstvo Grada Zagreba u futsalu za djevojčice i dječake osnovnih škola održano je tijekom studenog i prosinca 2019. godine. Na njemu su sudjelovale učenice Antonija Čavlina (8. b), Magdalena Obajdin (7. a), Klara Zečević (7. a), Melani Jurić (8. b), Ana Jurićić (5. d), Mara Žuljić (6. b) i Tamara Šulc (7. a) te učenici Fran Radić (5. a), Luka Najdek (6. c), Noa Galović (6. c), Luka Matanović (6. c), Karlo Štritof (6. c), Ivan Perko (6. b), Leon Bakša (6. b), Roko Valentić (6. b), Hrvoje Boroje (6. b), Mark Vid Milić (6. b), Fran Vulas (8. a), David Vukadin (8. c), Fran Kobetić (8. c), Juraj Petrlić (8. c), Luka Knežević (8. b), Luka Tatomir (8. b), Marin Trbušić (8. b) i Vjeran Mihovilović (8. a) pod mentorstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Marija Cindrića.

Prvenstvo Grada Zagreba u judu za dječake osnovnih škola održano je u nedjelju 26. siječnja 2020. godine u sportskoj dvorani Sutinska vrela. Na njemu su sudjelovali učenici Adrian Jurković (2. c) i Damjan Zečević (2. c) pod mentorstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Čede Majstorovića.

Prvenstvo Grada Zagreba u skijanju za djevojčice i dječake osnovnih škola održano je u četvrtak 13. veljače 2020. godine na Sljemenu. Na njemu su sudjelovale učenice Tamara Šulc (7. a), Sara Šulc (5. a) i Lucia Nuić (8. b) te učenici Hrvoje Boroje (6. b) i Marko Vukas (7. b) pod mentorstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Marija Cindrića.

Prvenstvo Grada Zagreba u košarci za djevojčice i dječake osnovnih škola održano je u srijedu 26. veljače 2020. godine. Na njemu su sudjelovale učenice Borja Rafaeli (7. c), Filipa Križić (6. c), Hana Mehdić (8. b), Hana Tuškan (6. c), Lana Perić (6. a), Lucia Nuić (8. b), Nika Šaša (6. c), Petra Baričević (5. b), Sara Ljubek (6. a), Sara Novaković (5. b) i Tamara Šulc (7. a) te učenici Ivan Pravdić (7. c), Josip Klarić (7. c), Niko Bandov (7. c), Petar Đurčević (7. c), Sven Đuherić (7. b), Viktor Žigić (8. a) i Vito Novaković (7. c) pod mentorstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Čede Majstorovića.

OŠ Trnsko nastupila je i na Prvenstvu Grada Zagreba u atletici za djevojčice i dječake osnovnih škola koje je održano u rujnu 2019. godine.

aktiv tjelesne i zdravstvene kulture

Natjecanje iz vjeronauka

Međuškolsko natjecanje iz vjeronauka – vjeronaučna olimpijada

U Osnovnoj školi Marina Držića u Zagrebu, 29. siječnja 2020. godine, održano je međuškolsko natjecanje iz vjeronauka – vjeronaučne olimpijade. Osnovnu školu Trnsko na natjecanju predstavljali su učenice Magdalena Obajdin, Dora Crnjak i Maja Rončević te Petar Badurina. Učenik i učenice su u ekipnom natjecanju petnaest osnovnih škola ostvarili četvrto mjesto. Učenike je za natjecanje pripremao vjeroučitelj Damir Brleković.