Državna natjecanja

DRŽAVNO NATJECANJE U CLIL ROBOTICI

Učenici osmih razreda Jakov Perše, Jan Kosovec, Marta Kumičić, Laura Kobačić, Jakov Škudar i Maks Cvilinder, sudjelovali su na 5. hrvatskom prvenstvu u CLIL robotici na njemačkom jeziku. Na natjecanju su sudjelovale 23 škole iz cijele Hrvatske i više od 150 učenika. Tema natjecanja bile su klimatske promjene i kako roboti mogu pomoći u rješavanju tog problema.
U zajedničkom timu s učenicima Gornjogradske gimnazije, naši učenici su kroz složenu tematiku pokazali znanje njemačkog jezika, informatike i robotike. Obje ekipe su sve zadatke odradile na jedan kreativan način i uz odličan timski rad koji je urodio izvrsnim rezultatom.
Mentorica iz njemačkog jezika je Nikolina Reder, a mentorica za robotiku je
Anamarija Petrušić.
U utorak, 23.5. 2023., su učenici i njihove mentorice sudjelovali i na svečanoj dodjeli nagrada u Srednjoj školi ban Josip Jelačić u Zaprešiću.

Više o projektu pogledajte na poveznici.

Čestitamo učenicima i mentoricama na ostvarenom uspjehu! smiley

Međunarodno natjecanje Klokan bez granica

16. ožujka 2023. godine u 12 sati i 30 minuta održano je Međunarodno natjecanje Klokan bez granica. U OŠ Trnsko natjecalo se 148 učenika, a nagrađeno je njih 20. Učenica Anđela Pleše je imala maksimalni broj bodova i ostvarila je 1. rang u kategoriji Leptirići.

Nagrađeni učenici (po abecednom redu):

Pčelice

Vanja Šoš, 7. A

Matej Zajec, 7. C

HRVATSKI JEZIK

Celia Glavinić (mentorica Barbara Martinec)

Iris Glavinić (mentorica Barbara Martinec)

GEOGRAFIJA

Petra Boroje (mentorica Marija Kovačević)

ISLAMSKI VJERONAUK

Amel Čirkin (mentorica Elmedina Begović)

Državno Prvenstvo u badmintonu za dječake 7. – 8. razreda OŠ (mentor Čedo Majstorović)

Naša je škola osvojila ekipno 9. mjesto na državnom prvenstvu u sastavu: Jakov Perše, Viktor Habuš, Fran Radić, Toma Mihaljević.

DRŽAVNO PRVENSTVO U KROSU

Naši su učenici Tin Paškov, Vid Novota, Fran Anić i Fran Radić na Državnom prvenstvu održanom 25. i 26. 11. 2022. u Poreču osvojili izvrsno 1. mjesto!

Čestitamo učenicima i mentoru profesoru Mariju Cindriću!

NATJECANJE DABAR

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti.

Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Naša škola već petu godinu za redom sudjeluje na natjecanju koje je ove godine održano od 7.11. do 11.11.2022.

Ove godine je na natjecanju sudjelovalo 128 učenika, od toga 73 učenika iz nižih i 55 učenika iz viših razreda.

Čak 25 učenika iz OŠ Trnsko je ostvarilo odlične rezultate i plasiralo se među 10% najuspješnijih u Republici Hrvatskoj. To je 19% od ukupnog broja prijavljenih učenika iz naše škole i smatramo da je to dobar uspjeh. Učenici će svoje rezultate i pozicije saznati na satu Informatike i Matematike.

Posebno čestitamo na uspjehu učenicima: Magdaleni V. (2. razred), Roku P. (4. razred), Stjepanu Ć. (6. razred) i Mateju Z. (7. razred) koji su bili najuspješniji u svojim kategorijama.

Obzirom na veliko zanimanje učenika, postignute rezultate i naše nastojanje da matematiku i informatiku približimo učenicima sigurni smo da će Dabar u našoj školi gostovati i iduće godine.