Ostali uspjesi

Vizualni identitet proslave Dana Europe u gradu Zagrebu 2023.

Drugu godinu zaredom na natječaju za idejno rješenje “Vizualnog identiteta proslave Dana Europe u Gradu Zagrebu 2023.” skupni rad likovne skupine 5 .i 7. r. naše škole uz mentorstvo učiteljice likovne kulture Marele Kovačević Đukez odabran je za najbolji.

Učenici autori rada Iris Glavinić, Celia Glavinić, Mia Tamburić, Dora Kraljević, Nika Rašić, Ena Borovac, Bela Komarica, Marija Bandov, Kim Gučanin i Lana Župančić, mentorica i ravnatelj g. Josip Petrović pozvani su na proslavu Dana Europe, u utorak 9. svibnja 2023. u palaču Dverce na kojoj je gradonačelnik grada Zagreba Tomislav Tomašević uručio nagrade pobjednicima natječaja.

Plazma sportske igre mladih Hrvatska – Rezultati šahovskog turnira

Milenijsko međunarodno natjecanje iz kreativne industrije

Milenijsko međunarodno natjecanje iz kreativne industrije održano je od 30.11. do 2.12. 2022. u Osijeku. Dvanaest učenika OŠ Trnsko u četiri tima natjecala su se u kategoriji kreativni sat, a tema je bila glagoljica. Predstavili su se dramskim predstavama Neobično putovanje, U autobusu, Škola na Trećem i Kako pobijediti kaznu.
Svi su timovi dobili pohvale povjerenstva i poticaj da nastave s radom. Učenici su za vrijeme boravka u Osijeku posjetili Državni arhiv, Muzej Slavonije i osječki advent te imali vođenu turu razgledavanja znamenitosti grada uz lov na blago.
Učenici su bili oduševljeni natjecanjem, nastupima i pohvalama članova prosudbenog povjerenstva, a razveselilo ih je što su imali vremena i za obilazak grada i advent u Osijeku te vožnju na nezaobilaznom kotaču.

mentorice:
Sanja Pranić, prof.